úterý 7. února 2017

Střípky

Poslední týdny bojujeme s bacilama na všech frontách. Nemám ráda, když jsou nemocné děti. Která máma ano, že? Nicméně, když lehne i dospělý, potažmo oba dva... Snad už máme pro letošní zimu vybráno. Doufáme!!! 

Šicí střípky posbírané za poslední 3 měsíce. (Zní to líp než "ušito za čtvrt roku"?) Většinou samé rychlovky, protože jinak to ani nejde. Oli, dnes jsem objevila Jiříkovi 7. zub, tak jsem zvědavá, kdy se dostane i na mou garderobu. :-)

Pro neteřinku Magdalenku. Tři parádní na přání. Látky si vybírala sestřička sama, já "jen" šila. Adélka dělala módní poradkyni při výběru patentů. Pro Majdulku je i tunička. Zelená, ještěrková. K 1. narozeninám. To totiž bylo tak. Magdalenka ještě v bříšku byla pro všechny velká neznámá. Stydlivka se odmítala prozradit až do poslední chvíle. Takže jí sestřička se švagrem začali říkat "ještěrka". Při jednom prohledávání látkové skříně na látku padl zrak, zelená (jejich nejoblíbenější barva) ještěrka... no a bylo jasno. :-)

Ani jedna barva neodpovídá reálu. :-) Bližší je teda ta první fotka. Látka je velice příjemný bambus z Mylly. Bylo ho akorát 40 cm a téměř celý padl na tuničku. 


Pro mého nejmilejšího. Z loňského roku ušité merino tričko nesundal celou zimu. Ovšem proděravěl rukávy. Díky střihu trička se nedaly jen tak ustříhnout a přišít nové. Tak jsem aspoň staré tričko zrecyklovala na nové rukávy a přední a zadní díl ušila z nového pruhovaného merina. Opět tričko boduje a mám radost, že je nošeno.Pro maminku. Látka okukována na Batani hodně dlouho. Věděla jsem, že by se mamince líbila. Když byla doprava zdarma, tak bylo rozhodnuto. Původní plán tedy byl na vánoční dárek. No Ježíšek se letos drobátko opozdil a šil až v lednu. Módní poradkyně Adélka navrhovala výstřih. Chtěly jsme ho nějak oživit, tak nás napadl dvoubarevný proužek. Jsem zvědavá, co na to obdarovaná....

Střihy: turkáče - Ottobre 4/2015, mod. 2, vel. 74, upr.
            tunika - Ottobre 4/2015, mod. 3, vel. 74
            merino tričko - vlastní
            vzorovaná halenka - Farbenmix, Joana

4 komentáře:

 1. Držím palce, aby to bylo co nejdřív! :)
  Je hezký, že Ti Adélka zodpovědně pomáhá - stihly jste toho docela dost! Je vidět, že Tvá látková skříň skrývá fakt docela poklady, ještěrky jsou výborný. A to prouhaté merino... pokukovala jsem po něm, jenže můj milý nosí jen černou a černočerné pruhy nedělají (aspoň nebudu muset pasovat...). Ale merino trička v plánu jsou, nebo aspoň třeba clim... jak se to píše.
  Tak ať dárky dělají radost!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc! Už je to dlouho a fakt nám to už všem leze nepěkně na mozek...
   Adélka miluje látky (po kom to asi má?), takže pomáhá ráda. Ještě kdyby to tak bylo pro ni, tak by byla ještě ochotnější. :-D
   Nedávno měly v MTX nějaké pruhy do černa, merino. To vypadalo fajn. Ale můžu říct, že příjemnější látku jsem ještě na sobě neměla. Takže manželovi nepokrytě závidím a do nekonečného seznamu připisuju nějaké podobné i pro mě.

   Vymazat
 2. Obdivuhodná hromada výtvorů :o)
  Moje stroje snad znovu ožijí s příchodem jara...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc!
   A to zní také jako dobrý plán! Tak ať to vyjde. ;)

   Vymazat