úterý 11. dubna 2017

Čepičky

Přiznám se i bez mučení, že jsem byla hodně v rozpacích, když po mně sestra chtěla ušít nějaké čepičky pro Magdalenku. Měla svou představu, své vybrané látky. A i když jsem Adélce i Kubíkovi už nějakou čepici ušila, tak jsem z nevímjakéhodůvodu měla před čepicemi obecně docela respekt. Ono ušít to tak, aby to zakrývalo uši, případně nikde neodstávalo, netrčelo, kde nemá, no prostě čepice dosud nee. Ale sestra se nedala a řekla, že to zvládnu. :-)

Protože modelku jsem k dispozici moc neměla a Jiříkova hlava je opravdu úplně jiných rozměrů než Majdulky, tak nastal čas experimentů. Odvahu stříhat a čas šít jsem hledala asi 3 týdny, mezitím jsem pro změnu zapomněla, z jaké látky má být který druh čepice, no ideální stav. Poté, co jsem teda cosi nastříhala, jsem se ujistila u sestry, jak to vlastně mělo být (jasně že přesně opačně!) a původní šicí plán vzal opět za své. Nicméně jsem to nevzdala a během jednoho večera bylo ušito! 

Zkoušení i focení proběhlo na Jiříkovi, každopádně Majdulce čepičky taky sedí. Uffff. Ségra nadšená, já též. A v euforii z takového super rychlého ušitého kusu na hlavu jsem se rozhodla ušít další pro naše potomstvo. Shodou okolností jsem toho času zabrousila na web Caramilly a rozhodla se zužitkovat nějaké zbytkové kousky. Střih je zdarma, dokonce je zde pěkně popsán i postup. Takže pro každého nové oboustranné čepičky a pro Kubíka dva nákrčníky, aby měl i nějaký jarnější a nevyteplený. Nakonec si říkám, že ty čepice nejsou až tak strašné a proč jsem se jich vlastně tak bála? :-)


Pro Magdalenku - srdíčková


Skřítkovská sluší i našemu skřítkovi :-)

Oboustranné čepičky a nákrčníky

Čepičky jsme hned vyzkoušeli v terénu. :-)

Střih: oboustranné - web Caramilla.cz

8 komentářů:

 1. Koukám, že Jiřík krásně běhá! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo! Přece nebude sedět v kočárku, když ti dva běhají kolem něj, že? :-)

   Vymazat
 2. Super čepky, super nápad na zužitkování zbytků, taky by se u nás hodily...

  OdpovědětVymazat
 3. Ty oboustranné čepičky jsou naprosto úžasné ♥

  OdpovědětVymazat
 4. شركة امست للتنظيف افضل شركة لتنظيف المنازل والشقق والفللوالبيوت والمجالس والكنب والمفروشات والخزانات بالقطيف والمنطقة الشرقية لديها عمالة مدربة وخصومات هائلة طما توفر خدمات مكافحة الحشرات ورش المبيدات بالقطيف باسعار رخيصة ومناسبة وخصومات هائلة

  شركة امست للتنظيف

  امست للنظافة القطيف
  شركة امست لمكافحة الحشرات
  شركة امست لرش المبيدات

  OdpovědětVymazat