čtvrtek 12. března 2015

Duhové

Chtěla jsem vyzkoušet i jiný výstřih na tričku, než obvykle šiju. Takže jsem sáhla po kdysi dávno staženém střihu Schnabelinas Trotzkopf. Výsledek se mi líbí. Velikostně sedí. Mnohostranně kombinovatelné. Super na různé "zbytky". S obrázkovým návodem krok za krokem. Co si přát víc? Aby se to dítěti líbilo!

Rukávy tentokrát bez nápletů, ale zvlněné....

...stejně jako délka trička.

Poučení pro příště - trošku míň natahovat proužek při lemování výstřihu.

A v rámci snahy, aby nezůstávaly téměř žádné zbytky látek, ještě jedny krátké legíny na léto. Proužky frčí! A kraťasy z loňska budou beztak malé. :-)
 

Mašlička má velký úspěch i na kalhotách!

Adélka se chtěla fotit "sladěná". :-)

Tento rok jsem se s šitím docela rozjela. Počítala jsem a během ledna a února jsem ušila celkem 25 kusů oblečení. (Na blogu jsem ve skluzu s přidáváním příspěvků.) Pro někoho je to málo, ale já z toho mám velkou radost. Sice to jsou "jen" kalhoty, trička, tepláky, atd., ale moc mě to těší. A ještě víc, když se to líbí i těm, pro koho je to určeno. Navíc teda musím umenšit zásobu látek. Aby mohly přijít nové? Asi.... :-D

A kdybyste to nevěděli, tak mám navíc i výtečného pomocníka... Chce pomáhat u všeho!Střih: tričko -  Schnabelina Trotzkopf - vel. 110 
          legíny - Ottobre č. 6/2012, mod. 26, vel. 104, upr.

4 komentáře:

 1. Jů, je moc pěkné :o)
  A 25 kousků ušít za měsíc s dětmi k tomu, tak teda klobouk dolů!

  OdpovědětVymazat
 2. Sloni s deštníkama! Moc hezká látka. A 25 kusů za dva měsíce je z mého pohledu fakt hodně! Jsi šikulka!

  OdpovědětVymazat
 3. Já taky žasnu nad tím počtem!! Jsi skvělá! Mně se moc líbí ty proužkaté kraťásky s mašličkou :)

  OdpovědětVymazat
 4. Holky, děkuju! Taky jsem byla překvapená z toho počtu. ;) Ale během zimy to docela jde, děti se hrají a vcelku se zabaví i samotné, nebo "asistují" ve dne, po večerech je klid. Jakmile se oteplí, budeme víc venku, na hřišti a na šití nebude tolik času. ;)

  OdpovědětVymazat